Golf v Beskydech

Připravujeme pro Vás ...
737 805 346
info@beskydy.eu
Masarykovo nám. 26/14
www.Beskydy.eu

Málkova čokoládovna - Rožnov pod Radhoštěm

Milujeme kvalitu! Rozhodli jsme se vrátit pralinkám skutečnou chuť.

Rožnovský pivovar na přelomu 19. století nevoněl jen pivem, ale i čokoládou. Paní Málková, rozená hraběnka Anna Kammel von Hardegger, byla vyhlášenou cukrářkou a pro svého manžela, sládka a majitele Rožnovského pivovaru, připravovala jen to nejlepší. Její přístup na habsburský dvůr jí navíc přinášel spoustu inspirace. Její dochované deníky a recepty, které rodina střeží jako oko v hlavě více než 100 let, nám byly a jsou úžasným zdrojem informací.

Přijďte do naší čokoládovny ochutnat pralinky, ale i jiné čokoládové speciality, které chutnají tak, jak chutnat skutečně mají. Namísto laciné polevové čokolády používáme pouze vysoce kvalitní 64% čokoládu z Ekvádoru a 72% čokoládu z Indonésie.

Namísto ganáží, které chutnají všechny stejně a jsou plné stabilizátorů a umělých barviv, využíváme pouze velmi kvalitní bílou indonéskou čokoládu a vynikající ovocné pasty ze skutečného ovoce, stabilizované pouze cukrem.

Namísto strojové výroby, která denně produkuje statisíce pralinek, využíváme lidské ruce, vlastní tvořivost a inspiraci. Milujeme tvořit, milujeme kvalitu a tu chceme tímto dopřát i Vám!

Protože milujeme kvalitu, chtěli jsme vytvořit pralinky, které budou dělat čest svému jménu. Naše ručně vyráběné pralinky nejsou z laciné polevové čokolády, ale z kvalitních vysokoprocentních čokolád z Ekvádoru či Indonésie. Plníme je jemnou ganache dle tradičních receptur: jen ze smetany a čokolády, bez ztužených tuků.

A aby naše pralinky byly plné chutí, pracujeme pouze s kvalitními italskými extrakty z ovoce, s pravým německým nugátem či vysokoprocentním mandlovým marcipánem.

Ochutnejte pralinky přesně takové, jaké mají být: žádná tlustá vrstva čokolády s minimem náplně, ale naopak tenká čokoládová krusta, aby vynikla chuť lahodné ganache. Na pralince totiž není důležitá chuť čokolády, ale to, co se skrývá v ní.

Hraběnčiny lanýže. Tak vybraná delikatesa, jakou lanýž bezesporu je, si zaslouží jen ty nejlepší suroviny, proto je vyrábíme ze 64% čokolády z Ekvádoru. Aby vznikl původní lanýž francouzský, stačí k čokoládě přidat jen smetanu. Vytvarováním poté vznikne roztomilá kulička, která je natolik jemná, že se okamžitě po kontaktu s vaším jazykem začne rozpouštět. Toužíte-li ale po ještě delikátnějším zážitku, ochutnejte náš nejjemnější lanýž švýcarský, plný smetany a másla.

Naše lanýže můžete ochutnat v nejrůznějších variantách: od klasického typu obaleného v kakau, přes lanýže s lehkým nádechem ovocné chuti, až po speciální řadu lanýžů obalených v bylinkách.

Kde jinde než v našem pivovaru můžete ochutnat chmelový lanýž? A proč se vůbec lanýže nazývají stejně jako ony legendární houby? Až nás navštívíte, klidně se zeptejte, rádi Vám tento zajímavý příběh povyprávíme.

Jak by měl vypadat ideální dárek z čokoládovny? Krásná krabička plná pralinek jistě potěší, ale co takhle čokoláda, která svým luxusním zdobením připomíná umělecké dílo?

Naše Rothschildovy čokolády zdobíme nejrůznějšími ořechy, mnoha druhy lyofilizovaného ovoce (jde o ovoce sušené mrazem, díky čemuž si uchovává svou přirozenou chuť, vůni i barvu), sušenými bylinkami, ale též například našimi kandovanými plátky růže. Vše je samozřejmě ruční práce, takže každá naše čokoláda je originál. Dvě stejné určitě nenajdete!

Z čokolády nemusejí být jen pralinky. Jde o zázračnou surovinu, z které lze vykouzlit spoustu jiných dobrot – některé z nich jsou klasické, jiné o něco více neotřelé. Ať už jde o hrudky z popcornu v čokoládě nebo třeba datle plněné pistáciovým marcipánem, všechny mají společnou jednu věc: dokážou Vám, že čokoláda se dá kombinovat téměř s čímkoliv!

KONTAKTY : Málkova čokoládovna / Pivovarská 626 / Rožnov pod Radhoštěm - 756 61 / tel : +420 776 611 796

e-mail : cokoladovna@malkovacokoladovna.cz

web : malkovacokoladovna.cz
Jdi nahoru
Dolů