Golf v Beskydech

Připravujeme pro Vás ...
737 805 346
info@beskydy.eu
Masarykovo nám. 26/14
www.Beskydy.eu

Slezské uzeniny - Těšínské jatky. Váš generální partner pro grilování.

Základní rady a doporučení pro grilování.

Nejrozšířenějším a nejběžnějším způsobem grilování je grilování na otevřeném ohništi, nad žhnoucími štěpky dřeva - (dubu, buku, olše, habru, švestky),šiškami,dřevěným uhlím či dřevěnými briketami. - Směs vůně kouře a grilovaného masa vyvolává kulinářské zážitky ještě před pozřením prvního sousta. - Používáme zásadně skutečně kvalitní, odleželé maso nebo drůbež. Nesmí být oschlé nebo oslizlé, mělo by být co nejlibovější . - Maso před grilováním zbytečně nemyjeme, jeho povrch raději otřeme čistou vlhkou utěrkou. - Před grilováním maso, ale i zeleninu a ryby můžeme marinovat, abychom pokrmu dodali výraznou chuť. Marinované potraviny uchováváme vždy v chladu. - Gril vždy předem patřičně rozehřejeme a rozpálíme, stupeň tepla či žhavosti uhlí volíme podle druhu připravované potraviny. - Grilovací jehlu nebo rošty před použitím potřeme olejem nebo kůží ze špeku, aby se na ně maso nepřichycovalo. - Maso obracím kleštěmi, zásadně do něj nepícháme vidličkou, aby nevytékala zbytečně šťáva. - Ryby griluji pokud možno celé, používáme speciální košíky, aby se jemné maso ryb nerozpadlo. - Uzeniny vybíráme kvalitní, masité, nikoliv plné strouhanky. Uzené maso raději nepoužíváme, protože se pro grilování nehodí. - Tvrdší druhy zeleniny před grilováním můžeme namáčet cca 15 minut ve studené vodě, aby zelenina zůstala křehká.

Grilovaný hamburger s hermelínem.

Nejprve připravíme marinádu. Olej smícháme s bylinkami, solí, pepřem a prolisovaným česnekem. Touto marinádou hermelín potřeme a zabalíme do alobalu.Vložíme na gril červenou papriku spolu s hermelínem a slaninou. Ugrilujeme a z papriky sundáme slupku.Připravíme bulku, kterou můžeme dát též na gril a zlehka ji ohřejeme do křupava. Obložíme ji salátem, slaninou, šalotkou, paprikou a hermelínem.

Grilované špízy z vepřové panenky.

Panenku nakrájíme na plátky. V misce smícháme sůl, pepř, nasekanou šalvěj a olej, naložíme do toho plátky masa a necháme v chladnu odležet. Jablka nakrájíme na dílky, cibuli na osminy a rozebereme na jednotlivé vrstvy, slaninu na asi 5 mm silné plátky. Pak vše střídavě napichujeme na špízy a grilujeme asi 15 - 20 minut. Podáváme s chlebem a čerstvou zeleninou.

Křupavé grilované kuřecí stehna.

Marinádu si připravíme z vody, trochy kvalitního oleje, papriky, soli a posekaných bylinek - například čerstvý tymián. Měla by být výrazně slanější. Očištěná kuřecí stehna rozřízneme každé na dva díly (oddělíme paličku) a vložíme je na 12 až 24 hodin do marinády a do lednice. Maso grilujeme bez bylinek, na mírném žáru za občasného potření přecezenou marinádou. Podáváme s chlebem, možno rovněž lehce opečeným.

Grilovaná vepřová nebo jehněčí plec.

Nejdříve si přichystáme marinádu smícháním všech potřebných surovin. Maso lehce naklepeme. Marinujeme nejlépe přes noc, ale minimálně 6 hod. Grilujeme z každé strany cca 4 až 6 min - podle toho, jak chcete mít propečeno. Hotové maso nechte 5-10 min odpočívat. Grilujeme zvolna na důkladně rozžhaveném grilu.

Jdi nahoru
Dolů