Golf v Beskydech

Připravujeme pro Vás ...
737 805 346
info@beskydy.eu
Masarykovo nám. 26/14
www.Beskydy.eu

Horská chata Sněžná

Vítáme Vás na horské chatě Sněžná v Beskydech. Chata Sněžná je nově otevřená horská chata s celoročním provozem těsně u státní hranice se Slovenskou republikou. Najdete nás v nadmořské výšce 885 m. Chata prošla celkovou rekonstrukcí, modernizací a kompletní úpravou interiérů a vybavení.

Chata Sněžná se nachází na hřebeni Moravskoslezkých Beskyd a Javorníku / cca 1 km od parkoviště Masarykovy chaty a 300 m od chaty Kmínek.

Stravování - restaurace. Horská chata Sněžná nabízí jak pro ubytované hosty - tak i pro turisty a milovníky cykloturistiky stravování ve své nově zrekonstruované a plně vybavené restauraci. Rovněž nabízíme možnost venkovního posezení a odpočinku v překrásném prostředí s možností venkovního občerstvení. V nabídce chaty: snídaně - obědy večeře.

Tipy na výlety :

Překrásná Beskydská krajina v okolí chaty Sněžná skýtá spoustu možností, jak využít volný čas a odreagovat se od běžných denních starostí a neustálého shonu.

- Stezka značená žlutě Vás dovede na kopec Čarták (952 m.n.m.) ležící na Moravskoslovenském pomezí nedaleko hraničního přechodu Bumbálka. V jeho blízkosti se nachází známá rozhledna Sůkenická. Z její výšky 27 m vás čeká nádherný výhled na Beskydy, Javorníky, Malou a Velkou Fatru a za jasného počasí dokonce až k Tatrám.

- V nedalekém Rožnově pod Radhoštěm najdete Valašské muzeum v přírodě - skanzen - druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě. Skanzen je rozdělen do tří částí: Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina

- Pralesní krásy a památky objevíte v národních přírodních rezervacích Salajka,Klíny, Kněhyně - Čertův Mlýn, Nořičí, Kladnatá - Grapy, Kudlačena, Razula, Pod Juráškou aj.

- Horská osada Hlavatá nabízí zajímavé ukázky dřevěných staveb, kaplí dle severských vzorů a „keltskou“ salaš Ebeka.

- Zarybařit si, nebo okoupat se můžete například při návštěvě nedaleké přehrady Horní Bečva.

- Vykoupat a osvěžit se můžete také na koupališti vzdáleném cca 300 m od chaty Sněžná.

- Nejvyšším vrcholem Vsetínských vrchů je Vysoká (1.024 m.n.m.). Na jeho svazích pramení Rožnovská Bečva a Velká Hanzlůvka, které se jinak říká Laďův pramen.

- Nad rekreační obcí Ostravice, Čeladná a vodní nádrží Šance se vypíná Malý a Velký Smrk. Oba dva tyto vrcholy jsou tvořeny godulskými pískovci.

Běžkaři si pochvalují lyžařskou magistrálu pod názvem Beskydská, která je v celé délce cca 32 km kvalitně strojově upravovaná. Milovníci turistiky mohou využít značené trasy.

Lyžaři a snowboardisté mohou své dovednosti předvést na lyžařských svazích v blízké obci Bílá nebo také v Makově, kde rovněž můžete najít také památný strom – tis.

K často navštěvovaným místům patří poutní místo Živčáková, kde se údajně v roce 1958 zjevila myslivci Lašutovi Panenka Marie. V areálu stojí kaple, velký dřevěný kříž, socha Panny Marie a mystický sloup. Několik zázračných léčivých pramenů najdete právě tady.

UBYTOVÁNÍ : Horská chata Sněžná nabízí kvalitní ubytování domácího typu v nově zrekonstruovaných a plně vybavených pokojích. V nabídce 2 , 3 , 4 a 6ti lůžkové pokoje. Po domluvě možnost přistýlky. Děti jsou samozřejmě vítány. Pro děti máme rovněž krásný, vybavený dětský koutek.

Kontakty - rezervace - informace : Horská chata Sněžná / Bílá - 028 / 739 15 / Staré Hamry

Lenka a Jiří Riebauerovi / Mobil: +420 777 738 556 / email: info@riebauer.cz / Tel.: +420 777 738 556

web : www.horskachatasnezna.cz
Jdi nahoru
Dolů