Základní tandemový let

Základní tandemový let je vhodný pro vás, kteří si chcete pouze vyzkoušet pocit letu, chcete se v doprovodu zkušeného pilota podívat na krajinu trochu jinak, než jak jste zvyklí.
Průměrná délka letu je 10 - 15 minut v závislosti na převýšení a meteorologických podmínkách.
 
Doba letu je závislá na převýšení, tedy rozdílu výšky startu a výšky přistání, pak na síle a směru větru a také na možném termickém proudění. Průměrný let s převýšením 500 metrů trvá okolo 10ti minut. Pokud bude možnost termického létání a vy budete chtít strávit létáním v prostoru více času, stačí se jednoduše domluvit s pilotem a vychutnat si naplno let Termický.
 
Základní tandemové lety realizujeme při slabých a středně silných větrech do 8m/s v závislosti na specifických vlastnostech jednotlivých letových terénů.

Baby tandem

Baby tandem je létání určené pro menší děti.

Nabízíme vám možnost létání s tandem pilotem ve speciálním vybavení určeném právě menším dětem.

Termický tandemový let

Termický tandemový let  je vhodný pro vás, kteří máte chuť kroužit spolu s tandemovým pilotem ve stoupavých proudech, nabírat postupně výšku zajistit si tak krásný pohled do volného prostoru nad vrcholky kopců. Termické létání je nedílnou součástí paraglidingu a nastoupávat metry v termickém proudění je skutečně jedinečný zážitek.

Také před termickým tandemovým letem probíhá krátká příprava a komentář k letu včetně instrukcí pro přistání. Bude vám nastavena sedačka na vaši velikost a s pilotem si nacvičíte sílu a rychlost potřebnou pro rozběh při startu. Následuje krátký rozběh směrem z kopce dle pokynů instruktora a pak již samotný let. Pilot začně po nalezení termického proudění ustřeďovat stoupání a za stálého kroužení se společně budete plynule vznášet vzhůru nad vrcholky kopců. Rychlost stoupání je závislá na síle ustředěného proudu. Už od poledních hodin začíná termika pulzovat vzduchem, a to právě začíná nejvhodnější čas pro termické létání. Toto můžeme provozovat až do odpoledních hodin, ale platí, že nejlepší čas pro tento typ tandemového létání je mezi 12-16tou hodinou.

Motorový tandem

Motorový tandem

Instruktážní let motorového tandemu s naším instruktorem nabízí skvělou možnost ke krásným zážitkům a letům do míst, které máte rádi nebo byste je rádi uviděli z výšky. Pojďte se s námi pustit do malého ale půvabného vzdušného dobrodružství.

Tandemový přelet Beskyd

Tandemový přelet Beskyd.
Přelet je krásný způsob, jak se díky termickým proudům proletět na několik desítek kilometrů dlouhé trati. Hory, příroda, nové pohledy a dva lidé na jednom padáku. Provést zajímavý tandemový přelet je poměrně náročné, ale u nás zcela reálné.
 
Aby létání bylo bezpečné či vůbec reálné, musí být tzv. "letové počasí".
 
Pokud vás zajímá, jaké jsou aktuální meteorologické podmínky v Beskydech a na vrcholcích Beskyd, využijte informací ze sítě speciálních beskydských meteo stanic.

Pokud si chcete paragliding v Beskydech také sami vyzkoušet a otestovat - ať už formou paraglidingového výcviku nebo tandemového letu - více informací naleznete na webových stránkách našeho partnera - www.chciletat.cz .

Akrobatické tandemové létání

Akrobatické tandemové létání - je určeno pro typy lidí, kterým jsou běžné věci málo. 

Pokud rádi zažíváte intenzivní stavy, vyplavený endorfin, široké úsměvy po překonání zvláštních situací, tak neváhejte a pojďte si to zkusit. Pilot se s vámi nejprve musí dostat do dostatečné výšky a pak ostrou spirálou s klesáním kolem 20 metrů za sekundu protáhne váš úsměv do vertikálních směrů. Pak vás vyvede z rovnováhy rozhoupáváním přes křídlo - wingowery a pokud si budete ještě stěžovat na málo rotace, uvede tandemový padák spolu s vámi do SATu - padání není tak mohutné a prudké, jako při spirále, zato se všechno točí pozpátku.

Nároky na pasažéra

Nároky na pasažéra - není vyžadována žádná zvláštní fyzická kondice.
Tandemový let mohou absolvovat dospělí i děti, rozhodující je vaše váha - rozmezí 5 - 115kg.

Pro samotný let vám doporučujeme pevnější obuv (trekkingové nebo kotníkové boty), dlouhé kalhoty a větruvzdornou bundu, ve dnech s intenzivním slunečním zářením doporučujeme také sluneční brýle.

Průběh letu

Průběh letu:  
Před vlastním letem probíhá krátká příprava a komentář k letu včetně instrukcí pro přistání. Bude vám nastavena sedačka na vaši velikost a s pilotem si nacvičíte sílu a rychlost potřebnou pro rozběh při startu. V případě vašeho zájmu vám může instruktor vysvětlit základní principy „klouzání“. Pak vás instruktor posadí do sedačky, připoutá a připne leteckou přilbu. Následuje krátký rozběh směrem z kopce dolů dle pokynů instruktora a pak již samotný let. Během tandemového letu budete sedět vpředu před instruktorem a výhled na okolní krajinu tak bude přímo před vámi. Let v tandemovém kluzáku je určen pouze pro jednoho pasažéra. Po předchozí domluvě lze však zajistit, aby současně odstartovalo více tandemových padákových kluzáků (viz Skupinový tandemový let v naší nabídce).
Pokud si s sebou vezmete fotoaparát popřípadě kameru, můžete si let a jeho průběh zaznamenávat, toto však doporučujeme spíše u termického létání.

Často je velmi příjemné se jen tak kochat krásou krajiny a nezatěžovat se obsluhou elektroniky.

O projektu EL SPEEDO

Projekt El Speedo jsme vytvořili jako místo, ve kterém můžeme naplno projevit náš aktivní způsob života, naši invenci a energii, se kterou tak často reagujeme na nejrůznější výzvy a zdánlivě neřešitelné situace.
Jsme skupina více jak třiceti přátel-sportovců, kteří vyznávají stejné životní hodnoty a snaží se i v dnešní uspěchané době věnovat svým zálibám a koníčkům do takové míry, že se tyto staly naší společnou prací.

Prací, kterou máme rádi, neboť při ní trávíme většinu času ve vzduchu, na horách, ve vodě a hlavně ve společnosti vás, kteří našich služeb využíváte. A právě díky vám a vašim častým projevům nadšení a spokojenosti v této činnosti stále pokračujeme a snažíme se každou další akcí nezklamat vaši důvěru v nás.

Kontakty - informace - objednávky

Kontakty - objednávky - informace :
 
Škola létání a letecká škola EL SPEEDO
 
Tel.: ( +420 ) 777 311 661
email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web    : www.elspeedo.cz 
info    : www.beskydy.eu

kancelář : Příborská 597 , 738 02 , Frýdek-Místek

El Speedo - paragliding v Beskydech - FOTOGALERIE

Copyright © www.BESKYDY.eu. Na veškeré texty, fotografie, články a informace zde uvedené se vztahují autorská práva. Upozorňujeme že jakékoliv kopírování či přepisování textů, článků, informací nebo kopírování fotografií bez písemného souhlasu provozovatele a majitele stránek je trestné podle zákona o autorských právech. e-mail : info@beskydy.eu  /  telefon redakce : 737 805 346

Portál Beskydy.eu používá k poskytování inteligentních služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.